• Dôležitý oznam pre zákonných zástupcov

• V školskom roku 2022/2023 majú žiaci – stravníci nárok na dotáciu na stravu, a to:

1. Deti, ktoré dovŕšili 15 rokov ( Deti budú po dovŕšení 15 rokov preradené na dotáciu; rodičia nemusia vypisovať čestné vyhlásenie; vedúca ŠJ ich bude postupne informovať telefonicky)

2. Deti v hmotnej núdzi (Rodičia, ktorí poberajú dávku v hmotnej núdzi; túto skutočnosť musia oznámiť telefonicky vedúcej ŠJ na t.č. 0908 268 194)

3. Deti, ktorých rodičia nepoberajú daňový bonus (Rodičia musia vyplniť čestné vyhlásenie. Vypísané tlačivo treba priniesť  do školskej jedálne v ZŠ pani Múdrej Zuzane do 02.08.2022)

Čestné vyhlásenie nájdete v prílohe.

• Koncoročný školský výlet – 5.ročník

• V poslednom týždni školského roka absolvovali svoj koncoročný školský výlet aj piataci. Navštívili a spoznávali krásy a zákutia Rajeckej doliny. Zastavili sa v Rajeckej Lesnej, kde videli slovenský rezbársky skvost - Slovenský Betlehem. Následne sa presunuli k ,,zázračnému“ prameňu sv. FrantiškaFrivaldskej kalvárii, kde sa dozvedeli pár zaujímavostí o lokalite, pôvodnom názve obce či histórii jednotlivých pamiatok.

Po náučnej časti výletu sa presunuli do zážitkového areálu Chaty Žiar, kde si skúsili rôzne športovo-zážitkové aktivity. Vyskúšali si lanové prekážky ako traverz, ferratový trenažér, bunjee running, ale aj streľbu z krátkej a dlhej zbrane, streľbu z luku, skákací hrad a mnohé iné zábavné činnosti. Program zavŕšili opekačkou. Domov sa síce vrátili unavení, ale zato plní dojmov a zážitkov.

Veríme, že si svoj vytúžený deň užili naplno!

• Výstup na hrad Sivý kameň

• V stredu 22.6.2022 sa žiaci prvého ročníka (1.A, 1.B triedy) vybrali na turistickú vychádzku do Podhradia. Slniečko krásne svietilo, lákalo spoznávať okolité tajomstvá. Deti veselo kráčali a objavovali prírodné krásy – rastlinky, stromy, živočíchy. S malými prestávkami na občerstvenie dorazili do susednej obce Podhradie, kde ich čakali ruiny starého hradu Sivý kameň. So záujmom počúvali informácie o hrade. Potom všetci vystúpili až na vrchol kopca, odkiaľ bol krásny výhľad na okolitú krajinu. No a čo ich čakalo po zostupe hradu? Občerstvenie v Hostinci pod hradom a veselé súťaže, ktoré pripravila pre deti pani Andraši, začo jej patrí veľká vďaka. Deti sa zabavili, zasúťažili si a pobrali sa na cestu späť. Verím, že sa všetkým páčilo a s radosťou budú spomínať.