Novinky

          • DEŇ JABĹK 2012

          •  

            V pondelok 24.9.2012 to v našej škole rozvoniavalo všakovakými jablkovými koláčikmi. Šikovné mamičky a staré mamy pomohli deťom upiecť tieto dobroty na náš už tradičný „ Deň jabĺk“. A veruže  bolo z čoho vyberať! Členovia parlamentu cez prestávky predávali koláčiky. Najviac sa činili žiaci druhých tretích a štvrtých ročníkov, ktorí vykúpili všetky ponúkané koláčiky. Výťažok z predaja žiakom bol 37,00 €. Popoludní sme ponúkli aj rodičov, ktorí nám prispeli sumou 22,00 €. Všetky tieto peniaze pôjdu na činnosť školského parlamentu, ktorého akcie si môžete pozrieť na webovej stránke našej školy. Koláčiky priniesli tieto deti : Petra Barčinová, Lukas Radošínsky, Jonáš Oršula, Tobias Hájovský, Martina Ďurejová, Vladimíra Zaťková, Kristína Sochorová, Jakub Sochora, Samuel Kováčik, Magdaléna Madžová, Hana Ďurinová, Dominik Dudáš, Barbora Smetanová, Zuzana Hlavienková, Lea Žiaková, Leo Žiak, Adam Vida, Miriama Šimurková, Karin Lančaričová, Dominika Mjartanová, Jana Šimaliaková, Matej Mjartan, Adela Duchoňová, Nikola Belaňová, Patrik Elišer, Magdaléna Kutláková, Tomáš Mendel, Jakub Belaň, Adam Petriska, Šimon Franek, Veronika Vidová, Timotej Vida, Linda Ťažiarová, Monika Kollárová, Simon Gregorič, Adam Ďurina, Natália Buchová, Fabián Buch, Adam Rybár, Erik Dúbravka, Andrej Bobok, Ema Vidová, Simona Gašparovičová, Matúš Vida, Tamara Petrisková, Denisa Petrisková, Bianka Dúbravková, Vanessa Znamenáková, Alex Kováč, Patrícia Repková, Jakub Smatana.

             

          • Autosalón Nitra

          • Ani tento rok sme neporušili tradíciu  a navštívili sme autosalón v Nitre. 14. septembra 2012 výstavu automobilov a motocyklov navštívilo 44 žiakov 8. a 9. ročníka. Najnovšie modely vystavovaných áut zaujali hlavne chlapcov. V niektorých ai mohli aj posedieť.

          • Boli sme v Divadle A. Bagara v Nitre

          • Od 19. septembra žiaci 5., 6., 7. ročníka vedia , že veveričky sú nielen milé zvieratká, ale aj krásny muzikál s týmto názvom.

            Deti v tento deň prežili príjemné poludnie plné hudby, spevu, tanca a na vlastné oči videli známe herecké osobnosti.

          • Výlet do Banskej Štiavnice

          •  

            Dňa 21.6.2012 sa žiaci 6.A,6.B a 7.B vydali do starobylého banského mesta Banská Štiavnica so svojimi triednymi učiteľmi . Najskôr sme navštívili Starý, Nový hrad a múzeum Kammerhof.

            V priestoroch zámku sme sa oboznámili s najstaršou históriou regiónu prostredníctvom expozície Baníci ... Zaujala nás expozícia streleckých terčov, fajkárska dielňa, Baroková plastika s originálmi sôch zo súsošia svätej Trojice. videli sme zbrane, delo, výzbroje tureckých vojsk a maľby.

            Všetci sa tešili na nákupy v meste. Po zakúpení suvenírov sme sa stretli pri kostole sv. Kataríny. Ďalší cieľ – jazero Počúvadlo, ktoré sa nachádza chránenej oblasti Štiavnických vrchov. Tu sme si všetci oddýchli, pretože bol mimoriadne teplý, deň. Cesta domov autobuse rýchlo ubehla a všetci sme docestovali do školy.

            Martina Ďurejová 6.A

          • Zamrznutie

          • V rámci hodiny VUM žiaci 8. A triedy dňa 20. júna počas veľkej prestávky na daný signál zamrzli na 2 minúty. Na ďaľší signál odmrzli a pokračovali vo veľkej prestávke.

          • ZOO Dobrý anjel

          • Naši žiaci sa zapojili do akcie ZOO Dobrý anjel. Nakreslili zvieratká pre deti z onkologického oddelenia v Poprade, ktoré ich nemôžu vidieť naživo. Obrázky nakreslili Kristína Juríková, Miriam Pirožeková, Milan Gašparovič, Natália Čierna a Anamária Kováčiková.

          • Sportubeday.sk

          • Žiačky 8. A, 8. B, 9. B a žiaci 1. B a 3. B sa zapojili do celoslovenskej súťaže o 1000 €. Spoločne natočili 2 športové videá: starší učia mladších a zohrejme sa. Do tejto súťaže treba posielať hlasy prostredníctvom youtube.

          • Oravský región - výlet

          • Dňa 29. 5. 2012 sme navštívili jeden z najkrajších a najstarších slovenských hradov. Absolvovali sme prehliadku Oravského hradu, na ktorej sme sa dozvedeli veľa zaujímavostí. V Zuberci, čarovnej dedinke, sme sa na moment vrátili do čias, kedy elektrina bola iba snom. Veľmi sa nám tam páčilo a odniesli sme si so sebou mnoho zážitkov.

            Lenka Turčanová, Radka Smolinská žiačky 8. B

          • Deň polície

          • 25. 5. 2012 sa žiaci 8. A a 9.B boli pozrieť na Policajné dni v Prievidzi. Žiaci mohli vidieť záchranu vrtulníkom, požiarny zásah, vyprosťovanie z auta a jazdeckú políciu z Ostravy. Videli sme ešte veľa zaujímavosti zo života polície.

          • Zdravotnícka súťaž

          • 3. 5. 2012 sa naše žiačky zúčastnili celookresnej zdravotníckej súťaže, kde obsadili 4. miesto. Školu reprezentovali: Adriana Dudášová, Pavlína Habalová, Romana Matejovičová a Tímea Medzihorská.

          • Exkuzia Tatry 2012

          • Dňa 19. 6. 2012 sa žiaci 8. ročníka zúčastnili v počte 21 exkurzie do Vysokých Tatier. Navštívili Štrbské Pleso, Solisko a vystúpili na Predné Solisko do výšky 2080 m.

          • VIII. Školská akadémia

          • Či tomu veríte alebo nie, už po ôsmykrát sme k oslave Dňa detí pripravili Školskú akadémiu. Znova sa prezentovali šikovné deti našej školy. Teraz k nám zavítali piráti so svojím kapitánom a našou úlohou bolo presvedčiť ich, aby u nás zostali. A tak sme tancovali, spievali, hrali divadlo, pozorovali šikovné mačky pri počítači, sledovali precízne ťahy karatistov, zaspomínali si s poľovníkom na jeho zážitky, poklebetili si z priateľkami, či zaspomínali na “brepty“ počas vyučovania... V akadémii vystúpilo takmer 90 žiakov našej školy. Hlavným organizátorom tejto akadémie je Rada školy – no bez šikovných žiakov a ochotných pedagógov by nebolo na čo pozerať. Všetkým im patrí veľká vďaka za čas, ktorý venujú prezentovaniu našej školy. Príspevok od rodičov vyzbieraný na akadémii bol 194,00 € a od podnikateľov a ostatných prispievateľov sme dostali 60,00 €. Tieto finančné prostriedky boli použité na „Výlet za odmenu“ a technické zabezpečenie akadémie. A ešte jedno upozornenie! Pirátom sa v našej obci zapáčilo,a tak sa dobre pozerajte, možno ich niekde stretnete.

          • Výlet za odmenu

          • K dobrým tradíciám našej školy patrí okrem iného aj organizovanie „výletov za odmenu“ pre žiakov, ktorí v danom školskom roku najviac tvorili dobré meno školy reprezentáciou vo vedomostných, kultúrnych, športových súťažiach, majú príkladné správanie a prospech.

            Výlety organizačne zabezpečuje p. riaditeľka a p. výchovná poradkyňa. Tento šk. rok , presnejšie  v piatok 8.júna 2012, sme absolvovali takýto výlet už 3.rok .  41 detí navštívilo mestoTrenčín. Spoločnosť im robil pedagogický a rodičovský dozor- Mgr. Katarína Šnircová, Mgr. Darina Oršulová, Ing. Angelika Oršulová a Ing. Andrea Ďurejová. Po prehliadke trenčianskeho hradu sme navštívili katov dom a dozvedeli sa veľa z histórie mesta. Potom deti absolvovali krátky výcvik veslovania na suchu, obliekli si záchranné vesty a hor sa na dračie lode. V duchu hesla „čo sa na suchu naučíš, vo vode ako by si našiel“, malí aj tí väčší v spoločnosti inštruktorov absolvovali 40 minútovú plavbu po Váhu na dračích lodiach s vlastným pohonom. Veslovanie za zvukov bubna im išlo od ruky, všetci sa nám živí, zdraví a patrične hladní vrátili na breh. Všetkým potom chutil výborný obed v neďalekom hotelíku pri Váhu. Výlet bohatý na zážitky sme zakončili (ako inak) v Laugaríciu.

            Ďakujeme pekne za pomoc a finančnú podporu Rade rodičov a Rade školy, pretože aj vďaka nej môžeme výlety za odmenu realizovať.

          • Aranžovanie

          • Dňa 31.5.2012 sa v našom ŠKD konalo tradičné aranžovanie živých kvetov. Tohto aranžovania sa zúčastnili žiačky 3 až 6 ročníka. Aranžovali sa kytice a ozdobné aranžmány zo záhradných a lúčnych kvetov. 5 najšikovnejších dievčat postúpilo do okresného kola, ktoré sa konalo 4.6. 2012 v Prievidzi. Táto súťaž sa konala pod záštitou primátorky mesta pani Judr. Kataríny  Macháčkovej.  V tejto súťaži sa našim dievčatám darilo skvele. Aj keď v súťaži jednotlivcov neobsadili prvé miesta, v konkurencii 10 škôl okresu kolekcia aranžovaných kytíc našej školy obsadila 1. miesto a získali sme „ Putovný tanier  primátorky“.            

            Školu reprezentovali tieto žiačky: Nikolka Haľamová 6.B, Barborka Smetanová 6.A, Mirka Šimurková 5.r, Veronika Gajdošová 4.r a Sonička Haľamová 3.B.         Dievčatám ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy a srdečne im blahoželáme!                                                                                                                                                

          • Účelové cvičenie

          • Počas účelového cvičenia sme uskutočnili branný pretek s nasledovnými disciplínami:

            strelba zo vzduchovky,

            hod granátom na cieľ,

            rúčkovanie na lane,

            prenos raneného.

            Súťaž prebehla v troch kategóriách - 5. - 6. ročník, 7. - 8. ročník a 9. ročník.

            Víťazi v kategóriách boli:

            5. - 6. ročník: P. Mendel, N. Briatková, A. Gažúr,

            7. - 8. ročník: P. Jackuliak, P. Václavík, F. Bobok,

            9. ročník: K.  Gažúr, A. Hrivnák, R. Dudáš.

            Víťazi boli odmenení sladkosťami.

             

          • Škola v prírode

          • V čase od 21.5 do 26.5.2012 sa 41  žiakov štvrtého a piateho ročníka zúčastnilo školy v prírode v Slovenskom raji. V prekrásnom prostredí sa žiaci cítili veľmi dobre. Ubytovaní boli v turistickej ubytovni NITA v Dedinkách. Navštívili Dobšinskú ľadovú jaskyňu, Nálepkove vodopády, Geravy, vodnú nádrž Palcmanská Maša a robili vychádzky do okolia. Nechýbala ani zábava a športové súťaže.

             Pedagogický dozor robili: Učiteľky - Mgr. Oľga Václavíková , Mgr. Emília Ďurejová a vychovávateľky ŠKD -  Viera Haľamová , Ružena Boboková. O zdravie detí sa starala pani Vlasta Belaňová.

             

          • Exkurzia do planetária

          • Astronómia a veci s ňou súvisiace fascinovali ľudí od nepamäti a zaujímajú aj mnohých našich žiakov. A práve týmto žiakom sme umožnili doplniť si vedomosti z tejto oblasti a pripravili exkurziu z fyziky do planetária. 23. mája 2012 sa 30 žiakov 8. a 9. ročníkov zúčastnilo exkurzie do Krajskej hvezdárne a planetária Maximiliána Hella v Žiari nad Hronom . V hviezdnej sále spoznávali súhvezdia a Slnečnú sústavu, ďalekohľadom pozorovali Slnko, pozreli si film s autentickými zábermi kozmických lodí Apollo a pristátie človeka na Mesiaci. Okrem príjemne stráveného dopoludnia exkurzia obohatila obzor našich žiakov o nové a zaujímavé z astronómie.

          • Beseda s protifašistickým bojovníkom

          • Dňa 9. mája si žiaci ôsmych a siedmych ročníkov vypočuli zaujímavé rozprávanie o vojnových časoch od priameho účastníka bojov druhej svetovej vojny PhDr. Ľudovíta Šestáka. Pútavým spôsobom nám s prehľadom popísal  politickú situáciu, ale i svoje pôsobenie vo vojne. A hoci má už 91 rokov jeho nadšenie odovzdávať tieto poznatky je obdivuhodné. Spolu s pánom Šestákom prišiel aj p. Anton Turčan, ktorý informoval žiakov o partizánskom bunkri na Sekaninách a možnosti jeho návštevy. Žiaci si mohli prezrieť aj kroniku Zväzu protifašistických bojovníkov a zapísať sa do nej. Ďakujeme za peknú a poučnú besedu.

    • Kontakty

      • Základná škola, Školská 766/2, Lehota pod Vtáčnikom
      • 046/5468270
        0907 986 075
      • Školská 766/2
        972 42 Lehota pod Vtáčnikom
        Slovakia
      • Mgr. Miroslava Gajdošová
        Email:riaditel@skolalehotapodvt.sk
        Tel.:0907 986 075
      • 36126756
      • 2021624594
      • gastronova s.r.o.
        prevádzka-školská jedáleň, ul. Školská 766/2
        972 42 Lehota pod Vtáčnikom
      • 0911 344 616
    • Prihlásenie