V našej obci sa realizuje komplexná obnova budovy Domu kultúry na Námestí SNP (bývalé kino Mier). Z tohto dôvodu si každá organizácia tento rok zabezpečovala oslavu Dňa matiek vo vlastnej réžii. My sme sa v škole rozhodli spojiť oslavu Dňa matiek s druhým ročníkom stretnutia detí, rodičov a vyučujúcich našej škole na Dni rodiny. Vznikol preto názov Deň matiek a rodiny a spoločne sme podujatie pripravili na 7. mája 2026. Naše spoločné stretnutie sa konalo na zrekonštruovanom nádvorí školy a mamičky potešili najprv žiaci prvého stupňa svojimi nápaditými básničkami na tému „mama“, spoločnou piesňou a veselým tancom. Je potešujúce, že spoločného vystúpenia sa zúčastnili všetci žiaci prvého stupňa. Svojimi tancami sa pridal i krúžok Vretienko. Následne nám moderátori celého programu Sára, Hugo, Ema a Melánia, oboznámili z vystúpeniami druhého stupňa. Žiaci 5.B si pripravili netradičný pohľad na maminu, zo 6.B sa nám predstavili hudobné talenty, športovci šiestaci a siedmaci si pripravili, ako môže vypadať netradičný futbalový tréning, nádejní herci z 8.A nás pobavili vtipnou scénkou a deviataci zakončili program spoločným tancom. Na dobrú náladu a roztancovanie ešte šikovné dievčatá z prvého i druhého stupňa zatancovali spoločný tanček. To už nás ale lákala vôňa poľovníckeho gulášu, ktorý nám varili členovia poľovníckeho zväzu Sivý kameň. Po skončení programu bolo v areáli školy pripravené množstvo aktivít a tak si deti i rodičia mohli vybrať – tvorivé dielničky, zábavné maľovanie, maľovanie na tvár, ping-pong, volejbal, prekážkové dráhy v telocvični i na ihrisku, futbal, tanec. Náladu nám nepokazil ani päťminútový dážď. Guláš sa zjedol do poslednej lyžičky a taktiež občerstvenie zo Športklubu veľmi chutilo. Ďakujeme pani učiteľkám z prvého stupňa, pani učiteľkám triednym vystupujúcich tried a vyučujúcim telesnej výchovy za prípravu a koordináciu programu. Veľká vďaka patrí všetkým kreatívnym pani učiteľkám, ktoré pripravili jednotlivé zaujímavé stanovištia. Ľubkovi Šimkovi ďakujeme za ozvučenie celej akcie, pani zdravotníčkam Lenke Kaiklovej a Monike Rothovej za zdravotnú službu. Poľovníckemu zväzu Sivý kameň ďakujeme nielen za skvelý guláš, ale aj za finančný dar – výťažok z predaja gulášu – ktorý celý venovali do školy našim deťom. Ďakujeme aj deviatakom, ktorí sa zapojili ako asistenti na niektorých stanovištiach. No a samozrejme veľká vďaka patrí Vám, drahí rodičia a milé deti, ktorí ste prijali pozvanie na tento spoločný deň a využili ste príležitosť stretnúť sa, priateľsky sa porozprávať, zašportovať, vyrobiť si niečo pekné. Veríme, že prijmete pozvanie aj na budúci rok, budeme sa snažiť opäť Vás niečím prekvapiť.
