23. októbra naši prváčikovia úspešne zdolali všetky úlohy, ktoré pre nich pripravili členovia školského parlamentu a tak ukázali, že právom postúpili zo škôlky do prvého ročníka. Držíme im palce, aby sa im darilo aspoň tak dobre, ako sa ukázali šikovní pri zdolávaní pripravených úloh. Veríme, že potešíte svojich rodičov veľkou jednotkou na vysvedčení. Poďakovanie patrí členom školského parlamentu, ktorí celú akciu organizačne pripravili, žiačkam 9.A triedy, ktoré sa výborne zhostili úlohy obsluhujúceho personálu a ponúkli rodičom a starým rodičom výbornú kávičku a žiakom 9.A, 7.A a 7.B ktorí pripravili i upratali školskú jedáleň na túto akciu. Samozrejme ďakujeme aj nášmu pánovi školníkovi za ozvučenie a skvelú hudbu. Veľmi nás potešila i hojná účasť rodičov a starých rodičov. Ďakujeme im, že si našli čas a strávili s nami pekné a veselé chvíle na tejto milej akcii, že sa nehanbili zapojiť sa a zatancovať si so svojimi deťmi i vnúčatkami. Sme vďační aj za slová uznania a pochvaly zo strany rodičov aj starých rodičov. Potešíme sa, ak prídete aj na ďalšie školské akcie a spoločne strávime pekný a zmysluplný čas.
Novinky
PASOVANIE NA PRVÁKA
Detský čin roka – 19. ročník
Projekt prebieha pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Na výzvu, napísať o dobrom skutku, pomoci ľudom, či prírode, zareagovali deti a detské kolektívy zo 77 škôl. Výberová komisia nominovala 35 skutkov.
Naše deti sa zapojili do tohto projektu a na hodinách etickej výchovy sa inšpirovali príbehmi zo života slovenských detí – spolužiakov. Svojím hlasom podporili rôzne príbehy a žiakov, ktorí tieto skutky vykonali. Ak vás tento projekt zaujal, môžete hlasovať priamo na stránke : www.detskycin.sk.
Ďakujeme. Mgr. Mária Hanková

Projekt HOVORME O JEDLE
Medzi naše aktivity, ktoré sme realizovali v týždni zdravej výživy v projekte Hovorme o jedle, patrí: súťažno-vzdelávacia aktivita "Hovorme o jedle", výtvarná súťaž "Chutné maľovanie", literárna súťaž "Poznám zdravé potraviny, z môjho mesta či dediny" a fotografická súťaž "Očami gurmána".
Denná téma súťažno-vzdelávacej aktivity "Hovorme o jedle" je Nezabúdaj na raňajky.
Túto tému sme realizovali v rámci vyučovacích hodín na druhom stupni v predmete biológia v triedach 7.A, 7.B, 6.A. Žiaci varili chutné raňajky, ktoré si pripravili z domácich surovín. Nechýbali jogurty, ovsené vločky a cereálie, orechy s medom, rôzne nátierky na ražný alebo pšenično-ražný doma upečený chlebík. Veľa jabĺčok, banánov a broskýň poslúžilo žiakom na prípravu chutných ovocných pohárov. Naši najstarší z 9.A zisťovali v triedach počet žiakov, ktorí ráno raňajkujú. Anketa sa uskutočnila 15. 10. a najúspešnejšia trieda na prvom stupni bola 2.B, 4.A a 2.A a na druhom stupni trieda 7.B, 6.A a 5.B. Aktivitu so žiakmi realizovala pani učiteľka Dagmar Černáková.
Nezaháľali ani žiaci na prvom stupni. Pani učiteľky spolu s pani družinárkami pripravili pre žiakov prvého a druhého ročníka zdravé raňajky. Do plastových pohárikov im na desiatovú prestávku pripravili maškrtu vo forme jogurtu s cereáliami. Deti si pochutnali a neostal ani jeden pohár plný. Aktivitu so žiakmi realizovala pani učiteľka Dagmar Černáková a pani vychovávateľka Evka Gajdošová.
Na hodine výtvarnej výchovy žiaci 1.B lepili krepový papier a modelovali zdravé ovocie. Svojimi výtvormi si vyzdobili triedu. Aktivitu so žiakmi realizovala pani učiteľka Ľubica Nechalová.
Zdravé desiaty si tiež doma s rodičmi, ale aj v škole pripravili žiaci 3.B triedy. Na hodine výtvarnej výchovy kreslili zdravé potraviny. S pani učiteľkou sa ešte rozprávali, prečo je dôležité raňajkovať. Aktivitu so žiakmi realizovala pani učiteľka Alena Juríková.
Zo všetkých aktivít bola vyrobená a poslaná prezentácia do súťaže.
Výtvarná súťaž "Chutné maľovanie": na hodinách výtvarnej výchovy na druhom stupni žiaci akoukoľvek výtvarnou technikou vo formátoch A3 alebo A2 kreslili podľa témy svoje práce. Všetkým žiakom ďakujeme.
Najkrajšie odoslané práce v kategórii I:
2. téma: Zelenina, ovocie, orechy z našich sadov. Nina Dudášová 2.A
5. téma: Cukry, tuky, soľ. Viktória Riegelová 2.A
Najkrajšie odoslané práce v kategórii II:
1. téma: Chlieb, pečivo, obilniny, cestoviny, zemiaky. Šimon Baranovič 7.A
2. téma: Zelenina, ovocie, orechy z našich sadov. Lucia Daňová 7.A
3. téma: Mlieko a mliečne výrobky od slovenských kravičiek. Veronika Vidová 8.A
5. téma: Cukry, tuky, soľ. Karolína Bučeková 9.B
Aktivitu so žiakmi realizovala pani učiteľka Denisa Grolmusová, Martina Teličáková a Alena Ďurišová.
Fotografická súťaž "Očami gurmána": žiaci odovzdali svoje fotografie na USB kľúči a z nich sme vybrali tie najkrajšie. Všetkým žiakom ďakujeme.
Najkrajšie odoslané fotografie do súťaže v kategórii I:
3. téma: Mlieko a mliečne výrobky od slovenských kravičiek. Anna Madžová 6.B
4. téma: Mäso, hydina, ryby, vajcia, strukoviny. Anna Madžová 6.B
Najkrajšie odoslané fotografie do súťaže v kategórii II:
1. téma: Chlieb, pečivo, obilniny, cestoviny, zemiaky. Vidová Michaela 7.A
2. téma: Zelenina, ovocie, orechy z našich sadov. Timea Šestáková 7.B
3. téma: Mlieko a mliečne výrobky od slovenských kravičiek. Magdaléna Madžová 8.B
4. téma: Mäso, hydina, ryby, vajcia, strukoviny. Petra Hajdúchová 7.B
5. téma: Cukry, tuky, soľ. Veronika Dudášová 7.A
Aktivitu so žiakmi realizovala pani učiteľka Darina Oršulová a pani asistentka Magdaléna Madžová.
Literárna súťaž " Poznám zdravé potraviny, z môjho mesta či dediny " na našej škole nie je veľmi obľúbenou aktivitou, ale musíme pochváliť žiaka Samuela Jozefa Fábryho z 5.B triedy, ktorý napísal báseň Ovocie. Aktivitu realizovala pani učiteľka Mária Hanková.
Za zrealizované aktivity ďakujeme všetkým žiakom a učiteľom.
Hurá, sú tu jesenné prázdniny!
Milí žiaci, čaká vás niekoľko dní voľna. Spolu s rodičmi navštívite cintoríny, aby ste si uctili pamiatku zosnulých. Určite vám však zvýši čas, aby ste strávili aj chvíle v kruhu rodiny. Možno si to ešte celkom neuvedomujete, ale takto strávený čas je veľmi vzácny. Končí mesiac október, mesiac úcty k starším. Nezabudnite preto, prosím, aj na vašich starých rodičov, istotne ich poteší vaša návšteva.
Mgr. Miroslava Gajdošová, riaditeľka školy
Milan Rúfus: Modlitba za starkú
Matička Božia,
Ty deťom dvakrát milá!
Počúvaj, čo Ti teraz rozpoviem.Nechaj nám starkú.
Aby mi dlho žila.
Starká má pre mňa času, koľko chcem.Starká je vľúdna.
Má Boží pokoj v duši.
Starká sa o nás s nikým nedelí.
Má času ľúbiť nás.
A nič ju nevyruší.
Pri nej má týždeň sedem nedelí.Matička Božia,
Ty, ktorú nepoznáme,
no vieme o Tebe,
ozvi sa na môj hlas.Nechaj nám starkú.
My spolu niečo máme.
To nikto viac už nemá
okrem nás.

NALIEHAVÁ PROSBA ADRESOVANÁ RODIČOM
Vážení rodičia!
Viete, ako niektoré deti trávia voľný čas? Medzi aktivity, ktorým sa venujú naši žiaci po vyučovaní patrí strieľanie z plynových zbraní, popíjanie alkoholu a energetických nápojov vo večerných hodinách, nezmyselné trávenie času na Facebooku, kde, žiaľ, niekedy zverejňujú príspevky s urážlivým obsahom na adresu svojich spolužiakov.
Škola našim žiakom pripravila bohatú ponuku záujmových útvarov, ktoré navštevujú po vyučovaní. Na pôde školy pracuje koordinátor drogovej prevencie. Témam alkoholizmu, drogám, kyberšikany sa venujeme na triednických a iných hodinách, žiaci sa zúčastňujú besied venovaných týmto témam. V mesiaci november plánujeme návštevu filmového predstavenia pre žiakov 8. a 9.ročníka práve k téme, ako internet zničil život mladým ľuďom.
Rodičia, prosíme Vás, dohliadnite na to, ako a s kým Vaše dieťa trávi čas po vyučovaní! Spoločne nám musí ísť o to, aby deti boli v bezpečí, aby čas mimo školy využívali zmysluplne. My pre to na pôde školy robíme, čo je v našich silách. Veríme, že nás v tomto úsilí podporíte, ide predsa o naše a Vaše deti!
Ďakujeme!
Mgr. Miroslava Gajdošová
riaditeľka školy

Vážení rodičia,
školský parlament pripravil pre Vás a Vaše deti akciu „Pasovanie na prváka“ . Stretneme sa v stredu 23.10. 2019 o 745 hod. v školskej jedálni. Akcia je plánovaná cca na 2 hodiny a bude prebiehať počas riadneho vyučovania Vášho dieťaťa. Po skončení pasovania deti pokračujú vo vyučovaní podľa platného rozvrhu hodín. Príďte podporiť svoje dieťa, a tak spolu s nami stráviť príjemné chvíle. V prípade, že nemôžete prísť, môžu Vás zastúpiť starí rodičia.
Milá návšteva v riaditeľni
Takáto milá návšteva vždy poteší. Dievčatá zo 7.B s pani učiteľkou Mgr. Katarínou Novotnou pripravili chutné dobrôtky a prišli ponúknuť. Dievčatá, naozaj sa vám vydarili. Držím palce pri ďalších pokusoch!

„Týždeň zdravej stravy“
V dňoch 14.-18.10.2019 bol na našej škole opäť vyhlásený „Týždeň zdravej stravy“. Do tejto akcie sa každoročne s nadšením zapájajú aj žiaci terajšej 4.A triedy so svojou triednou pani učiteľkou Ďurejovou. V pondelok si spoločne naplánovali ako týždeň prebehne. V utorok ,počas mliečneho dňa, si takmer všetci žiaci triedy priniesli na desiatu nejaký mliečny výrobok. V stredu , počas ovocného dňa, sa s chuťou pustili do pestrej a na vitamíny bohatej ovocnej misy. Najviac sa však tešili na piatok, deň v ktorom mohli ukázať svoju kuchársku zručnosť .Už ráno sa všetci premiestnili z triedy do školskej kuchynky a tam pripravovali rôzne nátierky. Každá skupinka nielen prichystala chutný pokrm, ale splnila aj druhú úlohu- urobiť jesennú dekoráciu stola. Po prípravách si všetci na nátierkach pochutnali , vzájomne sa ponúkali a chválili. Po skončení pohostenia nezabudli, že pracovné miesta a priestor kuchynky je potrebné upratať. Veľmi šikovní žiaci, rodičia môžu byť pyšní.
Autosalón Nitra 2019
Už 26. ročník prehliadky osobných, úžitkových a nákladných automobilov, dopravnej techniky, autopríslušenstva a servisnej i garážovej techniky sa nemohol zaobísť bez našej účasti. Dňa 04. 10. 2019 sa žiaci 8. a 9. ročníka našej ZŠ zúčastnili Autosalónu Nitra. V areáli Agrokomplexu Nitra mohli na vlastné oči vidieť a zažiť horúce automobilové novinky z Frankfurtu, 30 automobilových značiek, 35 noviniek, výstavné premiéry a zľavy, súťaže, top tuningové autá, MOTOTV SHOW, veterány, karavany, atrakcie pre deti a ešte oveľa viac. AUTOSALÓN AUTOSHOW NITRA priniesol aj značky, ktoré nadšenci nevideli ani vo Frankfurte: Nissan, Mazda, Mitsubishi, Suzuki, Volvo, Jeep, Renault, Dacia a taktiež francúzska časť PSA, značky Peugeot a Citroën. Návštevníci nitrianskeho autosalónu sa môžu tešiť na výstavné premiéry vozidiel: Mercedes-Benz GLB, Land Rover Defender, Renault Clio, ŠKODA Kamiq, CITIGOe iV a Superb iV, BMW X7, Kia XCeed, Hyundai Kona Hybrid a IONIQ Electric, Ford Ranger, Mitsubishi ASX a i, nechýbala ani vojenská, policajná i hasičská technika SR.
Žiaci sa oboznámili aj s prierezom vozidiel, so stavbou motora, s princípom fungovania elektromobilu. Nové trendy v automobilizme, v technike v spojení s fyzikou pochopili, čím sme splnili hlavný cieľ našej exkurzie. Ďakujeme za korektný prístup a reprezentáciu našej školy.
Exkurziu organizovali a viedli: RNDr. Dagmar Černáková, Mgr. Matej Krpelan
Jesenná tekvička
Posledný septembrový týždeň prebehla na škole obľúbená suťaž „Jesenná tekvička“.
Porota zložená z pani vychovávateliek z ŠKD a z pani učiteliek z 1.-4. ročníka mala aj tento rok veľmi ťažkú úlohu.
Do súťaže sa zapojilo 30 detí a chodba pred vstupom do ŠKD sa na týždeň premenila na rozprávkovú alej. Opäť nás vítali tekvicové potvorky, princezné, zvieratká, rôzne postavičky a jesenné aranžmány. Preto bolo samozrejme veľmi ťažké vybrať tie najkrajšie. Nakoniec musela porota vybrať 10 najlepších tvorcov a tých sme slávnostne odmenili malou pozornosťou. Ostatné deti boli odmenené sladkou odmenou. Práce detí oživili a spestrili aj obecnú výstavu ovocia a zeleniny a organizátorom výstavy sa všetky naše tekvičky veľmi páčili. Všetkým deťom aj ich rodičom, ktorí aktívne pomáhali, ďakujeme za krásnu prezentáciu tekvíc a budeme sa tešiť, čo uvidíme zase o rok. Tekvica sa tak stáva pre nás nie len symbolom jesene, ale aj tvorivisti a fantázie.
Prvých desať odmenených detí: Ema Kolčáková, Tamara Mendelová, Natália Valenteje, Nina Dudášová, Jakub Vida, Juraj Adámik, Nela Zvallová, Michal Šuňal, Ján Čepčáni.

DEŇ JABĹK
Dňa 23.9. 2019 zorganizoval školský parlament Deň jabĺk. Tento deň, je spojený s ochutnávkou rôznych druhov jablkových koláčikov, ktoré deti priniesli do školy a cez veľkú prestávku si ich potom mohli všetci zakúpiť. Spolu sa vyzbieralo 78,- €. Prispeli nám aj milí rodičia, ktorí sa mohli ponúknuť koláčikmi na plenárnom rodičovskom združení. Všetkým , ktorí sa do tejto akcie zapojili, školský parlament veľmi pekne ďakuje, pretože bez Vás by to nebolo ono. Ešte raz srdečná vďaka ! Týmto deťom a ich mamičkám alebo oteckom ďakujeme za prinesené koláčiky: Andrej Ďureje, Teo Doboš, Kevin Doboš, Sofia Babiarová, Leona Babiarová, Patrik Babiar, Jakub Vida, Nela Zvalová, Michaela Vidová, Lucia Daňová, Dominika Píšová, Adrián Píš, Matej Levčík, Mia Gajdošová, Alex Homola, Filip Homola, Monika Vidová, Samuel Kriška, Jakub Gabaš, Lukas Dúbravka, Bianka Dúbravková, Štefan Belaň, Filip Fúsik, Michal Tonhajzer, Karolína Kurčíková, Terézia Gajdošová, Martin Gajdoš, Simona Briatková, Alexandra Korenačková, Samuel Števík, Hugo Števík, Simon Kapuš, Sofia Kapušová, Eliška Kutláková, Magdaléna Kutláková, Sofia Vidová, Sára Belaňová.
Nadácie pre deti Slovenska –Škola inkluzionistov
V tomto školskom roku sa naša škola zapojila do grantového projektu Nadácie pre deti Slovenska –Škola inkluzionistov. Škola v rámci tohto projektu získala grant, vďaka ktorému môžeme realizovať zaujímavé, netradičné a inovatívne aktivity pre učiteľov, žiakov ale i rodičov.
Projekt má za cieľ podporovať, rozvíjať a pracovať s rozmanitosťou žiakov bez ohľadu na ich fyzické, intelektuálne, sociálne, jazykové a iné obmedzenia.
V rámci projektu na škole tvoríme inkluzívny tím, ktorí sa bude podieľať na správnom smerovaní inkluzívnej školy a bude zodpovedný za realizáciu rôznych aktivít.
Inklúzia by nemala byť o „ špeciálnych deťoch, ale o všetkých deťoch v škole“. Je to prirodzená cesta o zbavovaní predsudkov a inakosti , ktorá vedie k samozrejmému pochopenie a prijatiu každého jedného člena spoločnosti.
V utorok 1.10.2019 nás navštívil náš koordinátor Rasťo Očenáš, s ktorým sme sa porozprávali o našich možnostiach, potrebách a víziách na spoločnej ceste inklúzie. Naplánovali sme si aktivity a priority, ktoré chceme v nasledujúcom období naplniť. Tešíme sa na jeho koordináciu a ďalšie stretnutie, kde si budeme môcť podiskutovať a už konkrétnejšie prejsť náš program a o ktorom Vás budeme čoskoro informovať.
Svet okolo nás
Irán – zahalená krása
Žiaci 5., 6. a 7. ročníka sa dňa 01. októbra 2019 zúčastnili vzdelávacieho cyklu Svet okolo nás. Tento projekt, ktorý je zameraný na medzipredmetové vzťahy, nás tento rok prekvapil zaujímavou prezentáciou o krajine Blízkeho východu – Iráne.
Počas prezentácie sa naši dvaja hostitelia podelili o tie najzaujímavejšie zážitky, ktoré ich na svojej dobrodružnej ceste stretli. Ukázali nám tamojší život obyvateľov, ktorí sú v prevažnej miere stúpenci islamu a o ktorých hovorili len v pozitívach. Pretože sa stretli s veľmi milými a pohostinnými ľuďmi, ktorí im veľmi radi pomohli nájsť cestu, pohostili ich, ba dokonca opravili defekt na aute. Hovorili nám aj o tom, ako preskúmali štyri najväčšie a najzaujímavejšie mestá, nevynímajúc hlavné mesto Teherán, ktoré sú zahalené svojou krásou – ako napovedá aj samotný podtitul.
Žiakom, ktorí pozorne počúvali, vysvetlili, ako vznikala samotná ríša a prečo začala Iránsko-Iracká vojna. Na názornej ukážke zasa vysvetlili, ako vznikajú zemetrasenia a prečo postihujú práve túto oblasť. Ozrejmili nám aj to, prečo vzniklo slovné spojenie „je ho málo ako šafranu“. Obyvatelia tejto krajiny ho síce zbierajú ručne, ale na 1 kg korenia rastliny menom šafran siaty je potrebných viac ako 150 tisíc rastlín. Spomínané fakty sú len malým útržkom toho, čo žiaci videli. Počas hodín geografie budeme využívať aj pracovný list a interaktívne DVD, ktoré nám autori tohto programu darovali. Jeho súčasťou sú edukačné animácie a materiály, kvízy a dokonca aj hry.
Na záver v krátkej besede žiaci kládli zaujímavé otázky. Boli zvedaví napríklad na to, či ovládajú cudzie jazyky, či už boli v nebezpečenstve, alebo ktorá krajina sa im najviac páči. Následne zaznela pohotová odpoveď: Slovensko. Takže, nezabúdajme! Na Slovensku máme naozaj stále čo objavovať. A ako v závere skonštatovali hlavní protagonisti akcie, najprv musíme prebádať našu krajinu a až potom sa vydať na objavnú cestu za hranice.

CURAPROX ozelenieva - Recyklujeme kefky a znižujeme tvorbu odpadu
Zdravie pre nás už dávno neznamená iba zdravé ústa či zdravé telo. Záleží nám aj na zdravom životnom prostredí. Práve o tom je projekt, do ktorého sme sa zapojili.
Kefka nepatrí do koša:
Hádžete zubné kefky správne do kontajnerov na plast? Realita je taká, že aj tak končia na skládke či v spaľovni. Sú totiž vyrobené z rôznych druhov plastov, ktoré nikto od seba neoddeľuje. Vzali sme preto veci do vlastných rúk a použité kefky sme začali zbierať.
Prečo? Aby sme ich poctivo zrecyklovali. O tom je náš projekt Kolokefka a týmto chceme poďakovať našim žiakom, ich rodičom, starým rodičom, ale aj učiteľom našej školy za prinesené kefky.
Chodbu našej školy už zdobia nové kontajnery na papier a plast. V zbere kefiek pokračujeme aj naďalej. Ďakujeme.
Európsky deň jazykov
26. septembra sa každoročne oslavuje Európsky deň jazykov. Cieľom Európskeho dňa jazykov je upozorniť na dôležitosť učenia sa jazykov. Pri príležitosti tohto dňa sme v našej škole tvorili projekt ,,Jazyky v Európe“. Žiaci sa oboznámili s cudzími jazykmi, ktoré sa vyučujú na stredných školách a gymnáziách. Ing. E. Kováčová

Moje prvé školské tablo
Vážení rodičia, dnes bol Váš prváčik vyfotografovaný pre jedinečný školský seriál týždenníkov MY. Zabezpečte si preto vydanie regionálnych novín MY Hornonitrianskych novín, dňa 30.9.2019, číslo 39.
Budete mať originálnu pamiatku na chvíľu, keď sa z vášho dieťaťa stal školák. Cena novín je 0,90 €. Predajné miesta regionálneho týždenníka budú v okolí školy v tento deň dobre zásobené, aby ste si mohli zabezpečiť výtlačok novín. Redakcia novín MY Hornonitrianske noviny

Zber papiera
Milí rodičia a priatelia školy, na nádvorí našej školy máme pripravený kontajner na zber papiera. Privítame aj Vašu pomoc pri jeho naplnení. Vy si urobíte poriadok doma a my získame nejaké tie eurá pre našich žiakov. Ďakujeme za pomoc!

ZMENA ORGANIZÁCIE VYUČOVANIA
Od 23.9.2019 (pondelok) začína vyučovanie o 7.45 hod.
Zvonenie:
- vyučovacia hodina 7.45 - 8.30
- vyučovacia hodina 8.40 - 9.25
- vyučovacia hodina 9.40 - 10.25
- vyučovacia hodina 10.35 - 11.20
- vyučovacia hodina 11.40 - 12.25
- vyučovacia hodina 12.45 - 13.30
- vyučovacia hodina 13.35 - 14.20

Školská jedáleň informuje
Rodič môže dieťa z obeda odhlásiť nasledovne:
PONDELOK
- elektronicky vždy do 6.00 hod
- telefonicky 6.00 - 6.15 hod
UTOROK – PIATOK
- vždy do 6.00 hod na daný deň
- telefonicky do 13.00 hod na ďalší deň
Kontakty:
Elektronické odhlasovanie: https://zslehotapodvt.edupage.org/
cez PRIHLÁSENIE
Odhlasovanie telefonicky: 0911 344 616

Vážení rodičia, milé deti
e ŠKOLA Prievidza, elokované pracovisko v Lehote pod Vtáčnikom si Vás dovoľujú informovať, že aj v tomto školskom roku 2019/2020 otvárame
Hudobný odbor klavír, spev - Zuzana Šuchterová DiS. Art, tel. č. 0908 574 432
gitara - Martin Glonek DiS. Art, tel. č. 0907734306
Výtvarný odbor Mgr. Veronika Minichová, tel. č. 0915 741 523
Evidovaní žiaci, hláste sa u svojich pedagógov. Pre informácie a zápis nových žiakov prosím kontaktujte na vyššie uvedených číslach.
Tešíme sa na Vás!