• Súťaž v poskytovaní prvej pomoci

• V stredu 15.5. 2024 sa 5 žiačok 8. ročníka zúčastnilo súťaže v poskytovaní prvej pomoci, ktorú organizoval Červený kríž. Nella Zvalová (8.A), Ester Čunderlíková (8.B), Bibiana Šestáková (8.B), Rebeka Šnircová (8.B) a Karolína Y. Kurčíková (8.B) na Gymnáziu V.B. Nedožerského preukázali výborné schopnosti v poskytovaní náhlej zdravotnej starostlivosti a tímovú spoluprácu. Obsadili krásne 9. miesto. Ďakujeme sa skvelú reprezentáciu.

Mgr. M. Kormanová

• Majstrovstvá okresu družstiev v atletike

• Dnes 15.05.2024 sa v Prievidzi na ZŠ Energetikov uskutočnili majstrovstvá okresu družstiev chlapcov a dievčat v atletike. Našu školu reprezentovalo družstvo chlapcov v zložení: Babiar Patrik, Bukovan Dávid, Dudáš Patrik, Fábry Samuel Jozef, Táborský Jakub, Vida Jakub a družstvo dievčat v zložení: Bartošová Zoja, Boboková Viktória, Habalová Ivana, Kapušová Sofia, Mičková Paulína a Ondrejková Terézia.
            Naši žiaci sa v konkurencii družstiev všetkých škôl v okrese vôbec nestratili, práve naopak, urobili nám obrovskú radosť, lebo zabojovali a získali spolu 3 zlaté a 2 strieborné medaile.
            Vikina Boboková- zlato v skoku do diaľky a striebro v behu na 60m.
            Zoja Bartošová- zlato v skoku do výšky.
            Sofia Kapušová- striebro v skoku do výšky.
            Samo Fábry- zlato v skoku do výšky.
            Žiakom gratulujeme a ďakujeme.
            K. Novotná

• ZBER PAPIERA

• Vážení rodičia, milí žiaci!

Vyhlasujeme medzitriednu súťaž v zbere papiera. Trieda, ktorá nazbiera najviac papiera, bude odmenená peknou cenou, ktorá zatiaľ zostáva tajomstvom. Času však nemáme nekonečno – kontajner tu bude do piatku 24.5.2024.

Kedy môžete papier priniesť? Ráno v čase od 7.00 hod do 8,00 hod a popoludní od 12,30 hod  do 15,00 hod. Ohláste sa u pána školníka, on to bude mať všetko pod kontrolou.

Balíky papiera prineste PODPÍSANÉ (meno žiaka + trieda) a napíšte aj HMOTNOSŤ balíka.

Viete, že na záchranu jedného stromu musíme vyzbierať 125 kg starého papiera? Tak koľko stromov spolu zachránime?

• Školský e-shop znovu otvorený!

• Naša škola má vlastnú voľnočasovú kolekciu oblečenia plnú mikín, tričiek, ruksakov, čapíc a ďalších kúskov so školským logom, o ktorom ste sami rozhodli svojím hlasovaním.

E-shop je znovu otvorený a tentokrát dokonca s nižšími cenami! Ponuku nájdete na tomto linku: https://www.kraloveskoly.cz/zslehota/

Objednávanie je už spustené a bude možné až do 23.5.2024.

(Môže sa stať, že ceny v e-shope sa zobrazia v CZK. V hornej lište e-shopu nastavíte EUR)

S pozdravom a prianím krásneho dňa

• Májová kvapka krvi

• Vedenie miestneho spolku Slovenského Červeného kríža hlási na piatok 10. mája dobrovoľný odber krvi. Pozýva verejnosť darovať krv v priestoroch ZŠ v Lehote pod Vtáčnikom od 8.00 h do 10.00 h.

Za Vašu účasť Vám vopred veľmi pekne ďakujeme.