• VEĽKONOČNÉ PRÁZDNINY

• Veľkonočné prázdniny začínajú vo štvrtok 28.marca 2024. Prvý deň vyučovania po prázdninách je streda 3.apríla 2024.

PRAJEME VŠETKÝM PRÍJEMNÉ PREŽITIE VEĽKONOČNÝCH SVIATKOV!

• Prevencia (Kyber)šikanovania

• Dňa 29.02.2024 a 13.03.2024 sa pre žiakov 1. stupňa  uskutočnili prednášky s tematikou kyberšikanovania a šikanovania. Prednášky viedli pani policajtky Daniela Preťová a Elena Dudová. Žiakom priblížili prácu  polície,  ukázali  služobnú  výstroj a výzbroj.  Rozprávali sa o  zodpovednom prístupe   k sebe   samému,   o bezpečnom správaní sa na uliciach a detských ihriskách. Deťom sa prednášky páčili. Prváčikovia prejavili svoju radosť výtvarnými prácami, ktoré si vopred pre pani policajtky pripravili.

Dňa 04.02.2024  sa žiaci 5., 6., 7. a 9. ročníka zúčastnili divadelného predstavenia s názvom DNA. Predstavenie bolo zamerané na veľmi aktuálnu tému virtuálneho sveta, začlenenia sa do rovesníckej skupiny, šikanovania a kyberšikanovania. Súčasťou predstavenia bola aj beseda s odborníkmi na bezpečnosť v digitálnom priestore Mgr. Imrichom Šoltésom, koordinátorom ochrany detí pred násilím a Mgr. Luciou Macalákovou, ktorá žiakom vysvetlila pojem digitálneho občianstva, t.j. uvedomenie si zodpovednosti za vlastné správanie v online priestore.

• TESTOVANIE T9 - riaditeľské voľno pre 5.- 8.ročník

Dňa 20.3. 2024 (streda) sa uskutoční Testovanie 9 žiakov 9.ročníka.

Žiaci 5. - 8. ročníka majú v tento deň riaditeľské voľno, keďže organizačných dôvodov nie je možné zabezpečiť vyučovanie. Z obeda budú odhlásení hromadne.

Deviataci môžu ísť na obed po skončení testovania, z obeda odhlásení nebudú.

Žiaci prvého stupňa sa učia podľa rozvrhu, ŠKD je v bežnej prevádzke.

Ďakujeme za pochopenie a držíme našim deviatakom palce.

• JOBUSOVKY

• Dňa 08.03.2024 sa žiaci 2. až 5. ročníka v spolupráci s miestnou knižnicou, zúčastnili literárno-hudobného programu, pri príležitosti Mesiaca knihy. Spisovateľ a hudobník Braňo Jobus porozprával o tom, ako a o čom píše knihy, kde hľadá inšpiráciu, kto sú jeho hrdinovia a veľa porozprával o svojom dobrodružnom živote. Rozprávanie dopĺňal piesňami a najviac zaujal nový hudobný nástroj ,,rýľová gitara“. Po ukončení besedy mali žiaci možnosť si zakúpiť jeho knihu, alebo dať podpísať svoju.

• POZVÁNKA

• DŇA 10.03.2024 O 15.00 HOD. V KINOSÁLE DOMU KULTÚRY SA USKUTOČNÍ DIVADELNÉ PREDSTAVENIE PAĽOVE NEVESTY.

TEŠIA SA NA VÁS ŽIACI DIVADELNÉHO KRÚŽKU ZŠ POD VEDENÍM P. UČITEĽKY NEMČEKOVEJ.