• Hviezdoslavov Kubín

• Školské kolo umelecko-recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín sa tento rok  uskutočnilo 29. januára. Zúčastnilo sa ho 20 žiakov, ktorí svoje výkony predviedli v prednese poézie a prózy. Päťčlenná porota mala ťažkú úlohu pri vyhodnocovaní súťaže, pretože prednesy súťažiacich  boli pôsobivé a originálne. V okresnom kole súťaže nás bude reprezentovať Hanka Zaťková zo 4.B. Držíme jej palce!

Vyhodnotenie súťaže:

I. kategória – poézia:

1. miesto: Dominik Bakus a Hana Zaťková

2. miesto: Lucia Svačeková a Šarlota Václaviková

3. miesto: Sára Boboková a Michaela Fodorová

I. kategória – próza:

1. miesto: Vivien Môťovská

2. miesto: Linda Hurtišová

3. miesto: Tobias Fábry

II. kategória – poézia:

2. miesto: Karin Petrášová

3. miesto: Dominika Paulíčková a Matej Gabaš.

Pochvalné uznanie za účasť: J. Jančeková, N. Pročka, V. Vidová,

D. Rybárová, S. Turčanová, N. Rybárová, E. Belaňová, L. Briatková.

• Basketbal dievčatá

• Veľkú radosť nám 25.01.2024 urobilo družstvo dievčat, ktoré v zložení Alexandra Korenačková, Paulína Mičková, Terézia Ondrejková a Zuzana Ďurinová vyhralo obvodové kolo v basketbale 3x3 , v ktorom porazili rovesníčky z Nitrianskeho Rudna a Bystričian a postúpilo do okresného kola.
            Dievčatám ďakujeme a držíme palce v ďalších súbojoch.
            K. Novotná

• Všimli si našu snahu

• Naša škola sa aj minulý rok zapojila do milej predvianočnej akcie Koľko lásky sa zmestí do krabičky od topánok. Organizátori si všimli našu snahu a poslali nám pekný ďakovný certifikát. Aj keď tento rok to bolo menej ako po iné roky, odovzdali sme 28 krabičiek. Všetkým patrí veľká vďaka za ich obetavosť. Celkovo  zbierka  potešila 73 881 seniorov po celom Slovensku. Na certifikáte je napísaná krásne veta, že sme Škola s dobrým srdcom. Veríme, že toto logo budeme spĺňať nielen pri tejto akcii, ale každodenným správaním voči sebe v celej našej školičke.

• NOVOROČNÁ KVAPKA KRVI

• Vedenie miestneho spolku Slovenského Červeného kríža pozýva v piatok 26. januára 2024 na dobrovoľný odber krvi, ktorý sa uskutoční v priestoroch ZŠ v Lehote pod Vtáčnikom od 8.00 h do 10.00 h.

Za Vašu účasť Vám vopred veľmi pekne ďakujeme.