• Biologická olympiáda

• V tomto školskom roku sa uskutočnilo školské kolo olympiády pre kategóriu C online testom. Žiaci riešili úlohy z botaniky, zoológie v teoreticko-praktickej časti. Našu školu reprezentovalo 21 žiakov ôsmeho a deviateho ročníka. Všetkým ďakujeme, že si vyskúšali, aké majú vedomosti,a blahoželáme úspešným riešiteľom: z 8.A Ondrej Ďurina, Andrej Ďureje, Ľubomír Cifrík a Terézia Ondrejková, z 8.B Filip Gašparovič a Ema Pernišová, z 9.A Martin Vida a z 9.B Monika Repková, Adam Lutring a Matej Levčík. Naši dvaja deviataci Matej Levčík a Martin Vida postupujú do okresného kola. Držíme im palce a veľa úspechov v študovaní odbornej literatúry, ako aj pri mikroskopovaní rastlinných preparátov.

• MINIKRIMI 2023

• Aj tento školský rok nastala príležitosť zapojiť sa do niekoľkých projektov vznikajúcich pod odborným patronátom Slovnaftu a Európskeho lýcea. Prvým z nich je populárna súťaž Krimichémia a jej mladšia „sestra“ súťaž Minikrimi, ktorá vznikla pre mimoriadny záujem škôl o Krimichémiu. Na túto súťaž sme sa na našej škole prihlásili a vytvorili sme dva tímy pod vedením pani učiteľky chémie. Jeden tím zastupuje Barbora Chalmovská a MonikaVidová z 9.A a druhý  tím Karin Kollárová a Monika Repková z 9.B. Dievčatá už zaznamenali a objavili svoje nálezy z miesta činu, kde sa stal zločin. Všetko je zaznamenané fotografiou, vzorky sú odobrané a označené. Jedná sa o hlinu nájdenú na mieste udalosti, oblečenie obidvoch aktérov zločinu a minerálnu vodu, ktorá tvorí štvrtú neznámu vzorku. Teraz všetci netrpezlivo čakáme na inštrukcie z Európskeho lýcea a môžeme začať pátrať. Držte našim žiačkam deviatačkám palce, aby odhalili tajomstvá ukryté v periodickej tabuľke chemických prvkov pomocou analytických metód.

Všetky tajomstvá ukryté v pokusoch a pri bádaní, žiačky zaznamenali do denníka a vytvorili prezentácie. Tie boli poslané do súťaže. Certifikát získali naše žiačky z 9.A.  Blahoželáme Barbore Chalmovskej a Monike Vidovej a držíme palce pri ďalšom objavovaní tajov prírody a sveta.

• NOVOROČNÁ KVAPKA KRVI

• Krv je nenahraditeľný liek

Ľudská krv je nenahraditeľná. Človek môže dostať krv len od iného človeka, od dobrovoľného darcu.

Preto Vás pozývame na Novoročnú kvapku krvi v piatok 20.1. 2023 od 8:00 do 10:00 hod v ZŠ Lehote pod Vtáčnikom

• VIANOČNÁ BESIEDKA

• Vážení rodičia, starí rodičia, priatelia školy,

pozývame Vás na našu VIANOČNÚ BESIEDKU, ktorá sa bude konať už túto nedeľu 15.1.2023 o 15.00 hod  v miestnej kinosále. Príďte s nami zažiť druhé Vianoce a spríjemniť si nedeľné popoludnie. Tešíme sa na Vás!

• Poplatok za ŠKD

• Vážení rodičia !

Oznamujeme Vám, že na základe Všeobecného záväzného nariadenia obce  č. 5/2022 o výške príspevkov  na čiastočnú úhradu výdavkov v školách a školských zariadeniach je poplatok za školský klub detí 10 € mesačne od 1.1.2023. Poplatok za ŠKD za obdobie 1/2023 – 3/2023 Vás prosíme uhradiť do 20.1.2023.

Ďakujeme za porozumenie!